Внутрішній зміст полів SSL сертифікату параметри SSL сертифікату діагностика HTTPS з'єднання Україна
Логотип Веб Траст департамента адграфикс

TBS - Захищений вміст SSL сертифікату

TBS Certificate Check. WebTrust Ukraine Service

Ваш сертифікат ( * Вміст у форматі ASCII )

условие предоставления сервиса - Слава Украине! СЛАВА УКРАЇНІ !


* Натискаючи кнопку Ви даєте згоду на обробку даних, що використовуються в даному сервісі.


Сервіс обробляє ваш запит. Будь ласка дочекайтеся результату.

Зразок сертифіката


Certificate ::= SEQUENCE {
   tbsCertificate    	TBSCertificate,
   signatureAlgorithm  	AlgorithmIdentifier,
   signatureValue    	BIT STRING }

TBSCertificate ::= SEQUENCE {
   version      		Version,
   serialNumber   		CertificateSerialNumber,
   signature      	AlgorithmIdentifier,
   issuer        	Name,
   validity       	Validity,
   subject       	Name,
   subjectPublicKeyInfo 	SubjectPublicKeyInfo,
   issuerUniqueID  		UniqueIdentifier }

Сучасний світ та інтернет - це ті речі, які неможливо уявити нарізно. А сертифікація та перевірка SSL - надзвичайно необхідний фрагмент безпеки в Інтернеті для будь-якого бізнесу, який збирає інформацію від своїх користувачів. Тобто, SSL-сертифікат - це засіб надійного захисту особистої інформації усіх користувачів в інтернет просторі і означає, що на цьому сайті досить безпечно вводити пароль або номер банківської карти.

Неформально файл SSL сертифіката складається з двох частин:

 1. даних сертифіката (DATA);
 2. цифрового підпису (SIGNATURE).

У секції DATA міститься смислова частина сертифіката, головне поле там - Subject (він же Суб'єкт), це власник сертифіката, саме його публічний ключ знаходиться в полі Subject Public Key Info.

У секції SIGNATURE міститься цифровий підпис всіх даних з секції DATA. В моделі PKI цифровий підпис генерує центр авторизації, використовуючи свій секретний ключ, засвідчуючи справжність даних сертифіката.

Можна сказати, що сертифікат складається з таких компонентів, як: tbsCertificate, signatureAlgorithm і signatureValue, де: tbsCertificate - це власне тіло сертифіката, його дані, а літери tbs в назві поля розшифровуються як «to be signed», тобто це блок даних, який буде підписаний ASN.1 стуктурой TBSCertificate; signatureAlgorithm - поле, в якому задається алгоритм підпису, що визначається ASN.1 структурою AlgorithmIdentifier; signatureValue - це поле, в якому знаходиться бінарний неструктурований блок з власне підписом.

Таким чином, якщо перед вами буде стояти завдання перевірити ЕЦП SSL сертифіката, то для цього спершу необхідно витягти TBS-сертифікат. Важливим моментом, про який варто особливо згадати є дані, для яких обчислюється підпис. Інтуїтивно може здатися, що підписуються всі дані, що йдуть до останнього поля BIT STRING, що містить підпис. Але насправді це не так.

У SSL сертифікаті підписується певна частина сертифіката, так званий TBS-сертифікат (to be signed). У TSB-сертифікат входить послідовність SEQUENCE другого рівня з усіма вкладеними даними.