Вплив HTTPS на SEO і ранжування в Гоогле Україна
Логотип Веб Траст департамента адграфикс

Іконка переходу на опис ССЛ сертифіката для престижу та іміджу власника

HTTPS & SEO вплив SSL-сертифіката на рейтинг Google

Деякі веб-сайти видають помилку «Ваше з'єднання з цим сайтом небезпечно» або показують повідомлення «Незахищений». А іноді вам навіть не дозволять переглядати певний контент - ви просто отримаєте повідомлення про помилку «Помилка аутентифікації» або «Помилка безпечного підключення». Ці помилки виникають через відсутність HTTPS або через неправильно налаштованого SSL-сертифіката. Google, Mozilla і інші почали закликати всі сайти переходити на HTTPS. Google винагороджує веб-сайти за перехід на більш високий рейтинг, що робить його важливим фактором для SEO.

HTTPS - це коротка форма безпечного протоколу передачі гіпертексту. Основна технічна перевага наявності https: // полягає в тому, що він забезпечує безпечний, зашифрований зв'язок між браузером і веб-сайтом. Користувачі довіряють веб-сайтам, які мають сертифікат SSL для забезпечення безпеки і конфіденційності даних.

Основні пошукові системи надають перевагу надійним, безпечним і сертифікованим веб-сайтам. З 2014 року Google сигналізує про посилення безпеки веб-сайтів. Google вніс зміни в свої алгоритми для визначення пріоритетів сайтів, на яких встановлені сертифікати SSL / TLS. Незалежні дослідження, проведені експертами SEO, підтвердили, що веб-сайти з шифруванням HTTPS мають пріоритет над іншими веб-сайтами, які не мають шифрування.

Алгоритми ранжирування Google залишаються досить ретельно охоронюваним секретом. Але HTTPS є одним з багатьох факторів, які Google використовує при ранжируванні веб-сайтів. Якщо ви хочете, щоб ваш сайт займав більш високе місце, використовуйте HTTPS для досягнення більш високого рейтингу. Google підтвердив, що якщо всі інші фактори ранжирування схожі, то наявність https: // може бути фактором розриву зв'язку - тим фактором ранжирування, який підштовхує ваш сайт в рейтингу вище конкурента. Пошукова оптимізація (SEO) стає все більш і більш конкурентоспроможною, тому кожна перевага може допомогти. З іншого боку, якщо ваш сайт використовує HTTP, ваш конкурент може використовувати HTTPS в якості великої переваги, щоб випередити ваш сайт і опуcтити вас в рейтингу Google.

Сертифікати SSL забезпечують зашифроване з'єднання між браузером і веб-сервером, а також засвідчують справжність веб-сайту, якому належить сертифікат. З сертифікатом SSL / TLS важливо пам'ятати, що кінцевий користувач відвідує веб-сайт, сертифікат якого належить компанії, що управляє веб-сайтом.